Teatr improwizacji z Warszawy - Pan Wigwam

Teatr Improwizacji Pan Wigwam powstała w listopadzie 2014 roku z inicjatywy Daniela Siedleckiego i Michała Głebickiego i składała się początkowo z aktorów oraz absolwentów warsztatów teatralnych oraz warsztatów improwizacji teatralnej.

Nazwa naszej grupy pochodzi z czasów, gdy podczas wspólnego wyjazdu, Daniel założył na głowę prześcieradło i poszedł straszyć dziewczyny, na co Michał Głebicki nazwał go "Panem Wigwamem".
Grupa ma charakter nieformalny, jest grupą bliskich przyjaciół, ludzi otwartych na siebie, którzy chcą razem tworzyć wciągające widowiska na scenie i rozwijać swoje umiejętności improwizacyjne.

Cechą spektakli improwizowanych wigwamowców są eksperymenty fabularne: nagłe zwroty akcji, realizm przechodzący w absurd i gra z horyzontem oczekiwań widza.
Każda nasz występ improwizowany jest skandalicznie nowy, jednorazowy i niepowtarzalny!

Od 2015 roku przy teatrze improwizacji działa też Szkoła Impro Impromania, która stała się wylęgarnią nowych członków grupy.

Skład grupy:

Tomek Krupka - anioł warszawskiej improwizacji, na scenie drapieżny lubi przebywać w wielu miejscach na raz , świetnie czuje się grając upadłego księdza robaka, lub starszego Pana który czuje,że jego prawdziwe życie po 80'ątce dopiero się rozpoczyna 😉

Adam Jagodziński - wielbiciel kolei wąskotorowej, bożydar polskiej sceny impro, człowiek-cukier dla miłujacych pokój i człowiek-oset dla siejących zamęt

Basia Jastrzębska - wróżka z leśnej polany, którą można łatwo wystraszyć nieostrożnym słowem, znana jest tez jako ciocia Wiesia pilnująca, by czyjeś łyżki były wypolerowane, a chałupa wysprzątana na glanc; szkoda tylko, że nie u siebie 😉

Daniel Siedlecki - Lider Pana Wigwama  , podobno w dniu swoich urodzin pierwsze słowo jakie usłyszał to "idź , graj człowieku" ,człowiek bej, wieczny optymista o uśmiechu rozbrajającym miny przeciwczołgowe, poluje na lisy po śmietnikach, gra też z lubością zwierzęta i lubi biegać na czworakach,  jak sam twierdzi nie wie dlaczego.