Pan Wigwam gra spektakl improwizowany „Wesele”

teatr improwizacji pan wigwam gra spektakl improwizowany wesele

Wesele to stara, świecka tradycja, a w Polsce to już w ogóle! Kto był na weselu ten wie, o co chodzi. Wszechobecna wielopokoleniowa euforia uruchamia festiwal szczerości i dlatego wesele to niezwykle wdzięczny temat do improwizowania.

Nasz spektakl improwizowany będzie również nawiązywał do kultowego „Wesela” Wyspiańskiego z okazji przypadającej 15. stycznia 149 rocznicy urodzin wybitnego polskiego twórcy.

Na czym z grubsza polega wesele? Ano po uroczystej ceremonii ślubnej przy wyjściu z kościoła młoda para dostaje najpierw znienacka ryżem między gały, a potem szybki rzut welonem i muchą w tłum starych panien i kawalerów. Kiedy już wjedziesz do sali, gdzie kilkanaście lat wcześniej świętowałeś pierwszą komunię, wszystko idzie jak z płatka: flaczki, lufa, kotlet, lufa, „gorzko”, lufa, zbieranie pieniążków do koszyczka, a o 5.00 rano taniec chochoła. Wreszcie upragniona noc poślubna, po której młoda para budzi się z rachunkiem opiewającym na kilkanaście kafli. No i miałeś chamie złoty róg.

Zapraszamy 14.01 do Jack’s Cinema (Bracka 18) na godz. 19.00.