Nauka improwizacji – czy same warsztaty wystarczą ?

Jest tak wiele kursów, warsztatów i innych zajęć z improwizacji ,że z pewnością wielu z was zabrakło by czasu ,aby na to wszystko uczęszczać.

Czy, aby nauczyć się improwizacji i być dobrym improwizatorem, wystarczą same warsztaty i kursy z improwizacji  ?

Prawda tkwi po środku, warsztaty z improwizacji dla wielu osób są bardzo pomocne.
Można tam się dowiedzieć masę nowych rzeczy, poznać techniki, nauczyć słuchania oraz zdobyć podstawy improwizacji, oraz podnieść swoje umiejętności w improwizacji.
Na warsztatach z improwizacji można także nauczyć się wielu formatów improwizowanych, poznać nowe osoby i zawsze świetnie się bawić.
Nasz teatr improwizacji zawsze poleca zacząć od warsztatów oraz doskonalić się w improwizacji, właśnie uczęszczając na różnego typu kursy i zajęcia z improwizacji.

Lecz tak naprawdę, prawdziwego kopa w nauce, i doskonaleniu swoich umiejętności oraz satysfakcji z improwizowania doznasz na występach improwizowanych.

Warsztaty czy inne zajęcia dają nam wielką wiedzę i doświadczenie w improwizacji. Lecz największą dają nam występy, te udane i te mniej udane.
Kiedy wyjdziesz na scene, poczujesz całą presję i oczekiwania innych osób, poczujesz to ,że musisz dobrze wypaść bo ludzie przyszli właśnie ciebie oglądać, dopiero wtedy zobaczysz, jak się prawdziwie gra i zaznacz smaku improwizowania.
Wiele osób, nawet po wielu warsztatach i kursach grając na żywo popełnia tyle błędów, pożera ich trema jakby grali pierwszy raz w życiu.

To właśnie występy na żywo dają nam największe doświadczenie.
Kiedy nam słabo poszło, źle wystąpiliśmy możemy dostrzec błędy oraz je poprawić natychmiast przed kolejnym występem. Kiedy wystąpiliśmy dobrze, jest to dla nas także wielka nauka, że coś dobrze robimy i tego się trzymajmy.
To na występie przy licznej widowni właśnie pokazujemy jak jesteśmy opanowani, zgrani, jak potrafimy słuchać, jak grać na scenie oraz rozwijać wątek. To wtedy możemy pokazać swoje umiejętności, oraz pokazać się z dobrej strony.

I teraz ważna rzeczy,żeby przy tym wszystkim czuć się w tym dobrze. I czerpać radość z tego,że czasami wyjdziesz, a czasami nie. Czerpać radość z tego ,że gramy z grupą, jesteśmy na scenie i możemy się wyrazić na 1000 sposobów w różnych scenkach.

Dlatego zachęcamy ,aby poczuć bycie improwizatorem nie tylko na warsztatach , ale także na prawdziwej scenie.
Polecamy uczęszczać wszelkie dżemy impro, występy po warsztatowe ,aby wystąpić na scenie.

Bardzo pomocne w doskonaleniu swoich umiejętność improwizatorskich, jest także oglądanie występów innych grup impro. Podpatrywanie jak grają inni, daje nam masę nowych wskazówek , nowych inspiracji, oraz podglądu na to jak powinno się grać na scenie. Co z pewnością da nam lepsze efekty i pozwoli czuć się swobodniej na scenie.